فواید و عوارض قرص فولیک اسید

فولیک اسید چیست

فولیک اسید یا اسید فولیک یکی از ویتامین های خانواده B ب یا همان B9 است . این ویتامین در داخل بدن تولید نمیشود بنابر این باید آن را یا به صورت مواد غذایی یا به صورت مکمل ها دریافت کرد . این ویتامین بسیار مهم ، برای رشد بدن و کمک به سیستم عصبی موثر است .

ما به طور طبیعی این ویتامین گرانبها را در صورت داشتن یک تغذیه مناسب و متنوع دریافت خواهیم کرد اما برای زنان باردار یا کسانی که کمبود فلوت دارند نیاز به دریافت مکمل است .

فولیک اسید و ویتامین B12

فولیک اسید کمبود یا اسید فولیک کمبود B12 را پنهان میکند و کمبود ویتامین B12 میتواند باعث بروز مشکلات بزرگی برای بدن شود . برای حل این مشکل همیشه باید در کنار مصرف B9 از B12 هم استفاده کرد .

منابع دریافت اسید فولیک طبیعی :

جگر ، حبوبات مانند لوبیای سفید و قرمز ، عدس و نخود به همراه اسفناج ، مارچوبه ، کدو حلوایی ، گندم ، سبوس برنج ، برگ شلغم ، آرد سویا و بادام زمینی حاوی مقادیر قابل توجه اسید فولیک هستند .

فواید استفاده از مکمل های فلولیک اسید

بدن به این ویتامین از خانواده ویتامین های ب نیاز دارد باید این نیاز برای داشتن یک بدن سالم تامین نمود . اسید فولیک طبق تحقیقات برای جلوگیری از بروز برخی از سرطان ها ، رشد بدن ، کمک به سیستم عصبی ، بهبود یا جلوگیری از گسترش پوکی استخوان و بیماری های قلبی بسیار مفید است .

این ویتامین از جفت مادر عبور کرده به جنین میرسد و طبق تحقیقات ثابت شده دریافت فولیک اسید همراه دیگر مکمل ها به تکامل لوله های عصبی جنین کمک مینماید و به همین جهت است که مصرف ۶۰۰ میکرو گرم در طی شبانه روز به مادران باردار توسط پزشکان فوق تخصص زنان و زایمان توصیه میگردد .

معرفی قرص فولیک اسید سان لایف

قرص فولیک اسید شرکت سان لایف آلمان، دارای ۶۰۰ میکروگرم اسید فولیک و ویتامین های ب۶ و ب۱۲ می باشد.

متخصصان حوزه سلامت توصیه می کنند، همه بانوان در سنین بارداری اسید فولیک یا مولتی ویتامین یا قرص آهن مصرف نمایند. باید توجه داشت که کمبود این ویتامین در رژیم غذایی مادر باردار، سبب نقص های مادرزادی مغز و ستون فقرات کودک را ممکن است باعث شود.

همچنین قرص فولیک اسید در سلامتی و شادابی پوست نیز نقش داشته و در ساخت گلبول های قرمز خون نیز مفید است لذا به رفع کم خونی کمک می کند.

این محصول هرچند قدرت مکلملی مانند هیرویت رو برای کمک به رشد و توقیت مو ندارد اما تامین نیاز بدن به آن میتواند به کیفیت مو و پوست هم کمک نماید .

زمان مصرف فولیک اسید

زمان مصرف به نظر میرسد تاثیری بر کیفیت عملکرد ندارد این قرص معمولا به صورت روزانه با آب زیاد باید مصرف شود . البته برای کسب اطلاعات بیشتر حتما کاغذ راهنمای همراه مکمل را مطالعه کنید .

عوارض اسید فولیک و مواردی که برای استفاده باید احتیاط کرد :

استفاده بیش از حد از هر نوع مکملی بدون توصیه پزشک و در زمانی که بدن به آن احتیاج ندارد مشکل برای بدن ایجاد میکند .

استفاده بیش ۱۵ از میلی گرم میتواند باعث بروز مشکلات معده ، خواب ، پوستی و تشنج میگردد .

استفاده از این ویتامین دو مشکل اساسی ایجاد میکند . استفاده از فولیک اسید متاسفانه عوارض کمبود B12 و کم خونی را پنهان مینماید . بنابراین حتما قبل از استفاده از فولیک اسید آزمایش کم خونی انجام شود تا اگر مشکل کم خونی دارید تحت درمان قرار گیرید .

نمونه‌هایی از محصول‌های مرتبط

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.