سنگ ماساژ چیست و فواید آن کدام است؟

سنگ ماساژ یکی از ابزارهای پر کاربرد و مناسبی است که برای ماساژ و انرژی دهی به بخش های مختلف بدن استفاده می شود. این نوع روش درمان، ریلکسیشن و تسکین درد سابقه و تاریخی بسیار طولانی داشته و از زمان های بسیار دور مانند روم و یونان باستان مورد استفاده قرار می گرفته است.

سنگ ماساژ چیست و چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

در این روش ماساژ و آرامش دهی از سنگ‌های مختلف و داغ همراه با ماساژ منظم و مبتنی بر قواعد خاص استفاده می‌شود. استفاده از سنگ‌های ماساژ به دو شکل انجام می‌شود. در روش اول درمانگر سنگ‌های داغ را روی بخش‌های مختلف بدن به صورت مستقیم قرار داده و ماساژ را انجام می‌دهد. بعضی از درمانگرها نیز ابتدا سنگ‌ها را مدتی در دست قرار داده تا انرژی و گرما نیز به دستان آن‌ها منتقل شده و سپس از سنگ‌ها برای درمان و ماساژ استفاده می‌کند.

نحوه استفاده از سنگ ماساژ

سنگ‌های ماساژ معمولا باید صاف و نرم بوده و توانایی حفظ گرما را تا مدت قابل قبولی داشته باشند. بنابراین معمولا از نوعی سنگ آتشفشانی به نام سنگ بازالت برای این نوع ماساژ استفاده می‌شود. سنگ‌های ماساژ باید قبل از استفاده یا در آب داغ و یا در برابر گرما قرار گرفته تا گرم شوند. بعد از گرم شدن درمانگر آن‌ها را روی بخش‌های مختلف بدن مانند شکم، پشت، دست‌ها و پاها، کمر و معده قرار داده و شروع به ماساژ بدن می‌کند.

توجه داشته باشید در صورتی که خودتان بدون علم خاص و یا با استفاده از سنگ‌های معمولی بخواهید این ماساژ را انجام دهید، ممکن است باعث سوختگی بخش‌های مختلف بدنتان شوید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، این روش درمان سابقه طولانی داشته و به نظر می‌رسد بیش از ۲ هزار سال پیش چینی‌ها از آن برای تسکین درد و درمان استفاده می‌کرده‌اند.

سنگ ماساژ صورت تفاوت چندانی با دیگر انواع سنگ ماساژ ندارد فقط کمی کوچکتر و نرم تر است . استفاده از سنگ ماساژ صورت برای ماساژ صورت بسیار باید با دقت انجام شود تا اتفاقی برای پوست بسیار حساسس صورت نیافتد .

سنگ ماساژ

فواید استفاده از سنگ ماساژ

فواید و مضرات ماساژ در مقالات متعدد در همین وبلاگ بیانشده و نهایتا به این نتیجه رسیده است که ماساژ یک معجزه است . همانطور که گفتیم استفاده از سنگ‌های ماساژ فواید بسیاری از جمله تسکین درد و کاهش اضطراب و استرس در افراد دارد. در این بخش با این مزایا به طور مفصل‌تر آشنا خواهیم شد.

تسکین درد

تحقیقات نشان داده است استفاده از سنگ‌های ماساژ تا حد زیادی با تسکین و کاهش درد به خصوص در بیماری‌های خود ایمنی تاثیر ارتباط مستقیم دارد. ماساژ با استفاده از سنگ ماساژ می‌تواند دردهای ناحیه کمر و ستون فقرات را نیز تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.

کمک به روند درمان بیماری ام اس و سرطان

از دیگر مزایای ماساژ با استفاده از سنگ‌های درمانی، کمک به درمان بیماری‌‎های‌ مختلف از جمله ام اس و سرطان است. این نوع ماساژ سلول‌های عصبی را تحت تاثیر گذاشته و به روند درمان کمک شایانی می کند.

کاهش دردهای دوران قائدگی

از سال‌های دور در روم و یونان باستان از این روش درمان برای کاهش دردهای زنان در دوران قائدگی و یا یائسگی استفاده می‌شده است.

خواب راحت و کاهش اختلالات خواب

مشکلات و دغدغه‌های زندگی باعث می‌شود افراد زیادی نتوانند در طول شبانه روز خواب راحتی داشته و یا قرص‌های خواب مصرف کنند. اما استفاده از سنگ ماساژ باعث کاهش استرس و تنظیم ساعات خواب و بیداری در افراد می‌شود.

کاهش گرفتگی عضلات

در صورتی که بنا به هر دلیلی دچار گرفتگی عضلات شدید، ماساژ با استفاده از سنگ‌های درمانی می‌تواند تا حد زیادی به درمان شما کمک کند. استفاده از سنگ ماساژ به خصوص برای ورزشکارانی که دچار گرفتگی یا کشیدگی عضلات هستند بسیار مناسب بوده و به روند درمان آن‌ها کمک می‌کند.

افزایش انعطاف پذیری مفاصل

از دیگر مزایای ماساژ با استفاده از سنگ‌های درمانی و گرم افزایش انعطاف پذیری مفاصل است. این روش همچنین می‌تواند به درمان افرادی که دارای مشکلات و اختلالات مفصلی هستند نیز کمک کند.

کاهش اضطراب

می‌دانیم ماساژ از هر نوعی که باشد باعث کاهش سطح هورمون استرس در افراد شده و آرامش بیشتری به افراد هدیه می‌دهد. این روش چون علاوه بر ماساژ عضلات بدن از گرما و سنگ‌های درمانی نیز استفاده می‌کند، می‌تواند بیش از روش‌های دیگر در کاهش اضطراب و استرس مفید باشد.

ماساژ

ماساژ تکنیک های متنوعی دارد ، یکی از تکنیک ها ماساژ صورت با سنگ ماساژ است ، در صورتیکه برای ماساژ دیگر نقاط بدن تمایل دارید و استفاده از دستگاه ماساژور بدن برقی را تجربه کردید میتوانید مطلب متنوعی در اینخصوص در این وبلاگ بیابید .

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.