فواید و خواص جکوزی و ماساژور پا برای بدن

خواص ماساژور و جکوزی پا

با استفاده از فوت اسپا یا جکوزی پا علاوه بر اینکه پاهای شما نرم و صاف خواهند بود، می توانید دیگر فواید این دستگاه را هم تجربه نمایید.

این دستگاه وسیله ی خوبی برای کاهش استرس است. این حق شماست که بعد از یک روز کاری طولانی و استرس زا، زمانی را به خود و سلامتی خود اختصاص دهید.

همه ما از تاثیرات منفی استرس بر بدن خود آگاهیم، پس جکوزی و ماساژور پا با کاهش استرس و ممانعت از بروز این تاثیرات، یک مدالیته درمانی و پیشگیری محسوب می شود. پس با استفاده از بهترین مدل پرتابل این دستگاه، اعجاز جکوزی و ماساژور پا را در خانه یا محل کار تجربه کنید.

مهمترین فواید درمانی جکوزی و ماساژور پا

برای سالها مردم از ماساژ پا به عنوان راهی طبیعی برای رسیدن به سلامتی بهره برده اند. فرهنگها مختلف در سراسر جهان بخصوص آنها که علاقمند به راه های درمانی سنتی هستند، از ماساژ پا جهت تسکین درد و بازگرداندن سلامتی عمومی بدن استفاده کرده اند.

یک مثال از این نوع درمان ها، رفلکسولوژی میباشد که شامل فشار دادن نقاط خاصی در کف پا است که موجب بالانس انرژی در عضو مرتبط با آن نقطه خاص می شود.

در اینجا به اجمال به فوایدی که از جکوزی و ماساژور پا باید انتظار داشته باشید اشاره می شود.

۱– کاهش استرس و ریلکسیشن

مردم در طول روز حین انجام کارهای معمول خود یا جابجا شدن از مکانی به مکان دیگر، مدت زیادی را روی پا می ایستند.

این باعث جمع شدن استرس زیادی در پاها می شود، در حالی که به مرور زمان، عدم تعادل انرژی ظاهر می شود این استرس در وضعیت ذهنی و فیزیکی خود را نشان می دهد.

جکوزی پا و ماساژ پا، شبکه رفلکسی کف پا را تحریک می کند و بر اساس اصول رفلکسولوژی، در مدیریت استرس به بدن کمک می‌کند و همزمان به شما فرصت می دهد کمی بنشینید.

۲– بازگرداندن تعادل به بدن

وقتی استرس دارید همه ی سیستم های بدن در حال هرج و مرج هستند و فشار عصبی موجب اضطراب، ایجاد رفتارهای عصبی و وحشت در فرد میگردد . جکوزی و ماساژورپا با بازگرداندن حالت هموستازیس به بدن (حالتی ضروری که در آن بدن در بالانس هارمونی است) به سلامتی بدن کمک می کند.

مالش و فشردن نقاط خاص کف پا و انگشتان ، که از مانورها رفلکسولوژی است، جریان خون و انرژی را می افزاید.

زمانیکه پایانه ها و راه های عصبی بلوکه می شوند، شما مستعد خستگی و بی حالی خواهید بود چون مسیر انرژی برای جاری شدن در خطوط انرژی یا چاک لاین ها بسته شده است. جکوزی پا می تواند این گونه مشکلات را مطابق با اصول درمانی رفلکسولوژی هدف قرار داده و با برطرف کردن گرفتگی های مریدین ها انرژی را در بدن رها نماید و به این ترتیب بازگشت حس سلامتی را به آن تسهیل می کند، بدون آنکه از هیچگونه تکنیکهایی غیر طبیعی استفاده کرده باشد.

۳– پاکسازی بدن

عوامل مختلف مانند رژیم غذایی، استرس و شیوه زندگی موجب جمع شدن سموم در بدن ما می شوند. این سموم موجب بلوکه شدن بعضی نواحی شده، اجازه گردش آزادانه خون را در بعضی نواحی نمی دهند. در این مرحله توانایی بدن در حمل مواد غذایی و اکسیژن که برای رشد سلولها لازم است دچار نقصان می شود. از یاد نبریم که بدن برای خروج مواد زائد از هر موضع، به جریان خون نیازمند است.

متاسفانه، وقتی جریان خون به راحتی و آزادانه صورت نپذیرد، سموم در بدن باقی مانده و بیماری های مختلفی را بوجود می آورند. بعد از ماساژ پا، جریان گردش خون بهتر می شود و مواد غذایی و اکسیژن به اندامها بهتر می رسد. از طرف دیگر مواد زائد هم توسط جریان خون از محل دور می شوند. این عوامل به کاهش استرس کمک می کنند.

۴–تاثیرات ترمیمی ذهن و جسم

لازم به بحث نیست و همه ی ما قبول داریم که استرس ریشه ی بیماری های مختلفی است که ذهن و جسم ما را متأثر می کند. اما انکار نمی توان کرد که استرس بخش جدا نشدنی زندگی ماست و تنها کاری که از ما بر می آید این است که با تغییراتی که در شیوه ی زندگی می دهیم فشارهای ناشی از آن را کم و قابل تحمل کنیم.

ماساژ پا و جکوزی ( جباب درمانی ) یک ریلکسیشن عمومی را در بدن ایجاد می کند و ذهن و جسم را التیام می بخشد. بعلاوه، در کنار آن سیستم ایمنی را هم تقویت می نماید و استرس هایی که تأثیر ناخواسته بر سلامتی دارند را متوقف می نماید.

دستگاه جکوزی و ماساژور پا

با استفاده جکوزی پا در منزل بدن خود را سورپرایز نمایید

همه ی فوائد عملی جکوزی و ماساژور پا را که در نظر بگیرید می پذیرید که سرمایه گذاری روی یک ماساژور پا، جهت استفاده در منزل نتایج خوبی در بر دارد. از یک طرف پاهای شما را ماساژ داده و نرم می کند و از طرف دیگر، بر اساس اصول رفلکسولوژی، کل بدن شما را ریلکس می کند.

جکوزی پا – در منزل به صورت پرتابل و راحت در استفاده است، بنابرین پاهای شما در خانه می توانند بوسیله حباب ساز خودتان با آب گرم خیس بخورند و عضلات و لیگامانها ریلکس شوند. از ویژگی های این دستگاه، گرم نمودن آب است که در صورت تمایل میتوانید آنرا تا دمای مطلوب خود تنظیم کنید.

اگر شما مشکل پا یا هر گونه پا درد دارید، استفاده از جکوزی پا شما را تا حدود زیادی تسکین می دهد. این دستگاه اتصالات دیگری هم دارد. مثلاً غلطک ماساژ که با قرار دادن آن زیر پا و وارد آوردن فشار روی نقاط رفلکسولوژی آنها را تحریک نمایید و همزمان ماساژ انرژی زای بر کف پا را هم داشته باشید.

از ویژگی های دیگر این دستگاه که استفاده از آن را آسان تر می کند می توان از تایمر، محافظ ضد پاشیده شدن آب که از نمایشگر دستگاه محافظت می کند، نام برد. تمام این مشخصات در این دستگاه تعبیه شده و نتیجه ی آن حصول ریلکسیشن کل بدن و کاهش استرس و انرژی منفی است.

چگونگی عملکرد دستگاه جکوزی پا

ابتدا پاچه ی شلوار خود را تا مچ پا یا وسط ساق بالا داده، در دستگاه که معمولا در دمای ۴۳°C- 46°C ست شده قرار می دهید. در بعضی از انواع جکوزی های پا، برای ریلکسیشن کامل، پا را ماساژ می دهد. وقتی پای شما داخل آب است، جریان خون بهتر می شود و خون رسانی به ارگانها و مغز بهتر می شود. با بالا بردن دمای آب، عضلات بهتر ریلکس می شود.

وقتی پاهای شما سرد می شود، سر شما دچار سرماخوردگی سر می شود و ریه ها دچار احتقان می شوند، انفلانزا، سردرد و گرفتگی عضلانی رخ می دهد و این دستگاه راهی برای کاهش موارد ذکر شده است. معمولا زمانی که پاها سرد می شوند، همه ی بدن احساس سرما می کند.

مطالعات نشان می دهد جکوزی در کاهش دیپرشن های خفیف کمک می کند. این دستگاه در بهبود اضطراب، خشم، عصبانیت، رفتارهای خصومت آمیز و برای تنشن، اگر نیم ساعت قبل از خواب استفاده شود، مفید است.

فوائد دستگاه ماساژور و جکوزی پا

عده ای تصور می کنند که دستگاه جکوزی و ماساژور پا فقط برای افراد مسنی که سلامتی آنها دچار مشکل شده است می باشد. این طرز فکر صحیح نمی باشد. این دستگاه ماساژور نه تنها برای افراد مسن مناسب است، بلکه تاثیر انرژی زایی عالی برای پا و مچ آن و نیز دستهای خسته و دردناک دارد. قرار دادن دست در آب گرم برای مشکلات روماتیسمی، آرتروزی، کرامپ و گرفتگی انگشتان دست و مچ آن مفید است. حتی زمانی که دست شما از کارهای روزانه خسته است، بهره بردن از این دستگاه برای شما مفید است.

قرار دادن پا در آب گرم، سفتی عضلات را می کاهد، درد، خستگی و سوزش پا را برطرف می کند و روشی برای رها کردن پاهای همیشه فعال شما از استرس است.

رفلکسولوژی روش درمانی جایگزینی است که درمان را از کف پا شروع می نماید. رفلکسولوژی با ماساژ عمقی و مانور ورز دادن شروع می شود که در جکوزی پا با بکار گیری این ماساژ تأثیرات مثبت آن با فرستادن سیگنال های عصبی به مغز آغاز می شود، این سیگنالها تعادل سیستم عصبی را به آن باز می گرداند. استفاده از ماساژور و جکوزی پا روشی مناسبی برای بازسازی سلامت صدمه دیده همراه با نتایج دیگری جون ریلکسیشن کل بدن و رهایی از استرس می باشد.

شما میتوانید برای بررسی و انتخاب همچنین مقایسه امکانات و توانایی انواع دستگاه ماساژ عرضه شده در این فروشگاه ، متناسب با نیازتان از لینک های زیر استفاده فرمایید

ماساژور پا

ماساژور بدن

ماساژور گردن

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.