۴ دلیل استفاده از دستگاه بخور در فصل آنفولانزا

استفاده از دستگاه بخور یا همان دستگاهای رطوبت ساز ابزارهای ارزشمندی هستند که می‌توانند به افزایش راحتی در منزل شما کمک نمایند، سیستم تنفسی ظریف کودک شما را آرام نمایند و حتی هزینه‌های سیستم گرمایشی را در ماه‌های سرد زمستان کاهش دهند.

اما آیا می‌دانید که دستگاه بخور یک هدف مهم دیگر دارند؟ آن‌ها می‌توانند به شما در سالم ماندن در فصل آنفولانزا کمک کنند. با ادامه مطالعه این مطلب ۴ دلیل برای استفاده از دستگاه بخور را یاد بگیرید.

۱- دستگاه بخور ممکن است انتشار آنفولانزا و سایر ویروس‌ها را متوقف کنند

میکروب‌های آنفولانزا و ویروس‌های دیگر در شرایط هوای خشک راحت‌تر زنده می‌مانند و گسترش می‌یابند، افزایش سطح رطوبت داخلی منزل یا محل کار و استراحت شما باعث می‌شود که میکروب‌ها کمتر زنده بمانند و به اطرافیان منتقل شوند، چند نکته در هنگام تلاش برای جلوگیری از انتشار میکروب‌های آنفولانزا در نظر بگیرید:

حفظ سطح نرمال و مناسب رطوبت: رطوبت بین ۴۵% الی ۵۰ % موجب کاهش نسبی سرعت انتقال و مهار گسترش میکروب‌ها می‌گردد.

اندازه گیری دقیق سطح رطوبت: یک رطوبت سنج ارزان قیمت به شما کمک می‌کند تا رطوبت محیط را اندازه‌گیری نماید و هر زمان که بخواهید از رطوبت نسبی فعلی خانه خود اطلاعات داشته باشید.

۲- استفاده از دستگاه بخور به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر نفس بکشید

علائم شایع سرماخوردگی و ویروس آنفولانزا، آبریزش بینی، احتقان سینوس، سرفه و گلو درد اغلب باعث می‌شود تنفس به سختی انجام پذیرد، دستگاه بخور به مرطوب شدن مجاری بینی، گلو و ریه شما کمک می‌کند و عبور هوا را آسان‌تر می‌کند.

وقتی که بیمار هستید، سعی کنید از یک دستگاه بخور گرم استفاده کنید که یک بخور گرم و آرامش بخش را برای راحتی پراکنده می‌کند.

۳- دستگاه‌های بخور به شما کمک می‌کنند سریع‌تر احساس بهتری داشته باشید

علاوه بر ارائه رطوبت آرامش‌بخش که مجاری تنفسی شما را آرام می‌کند، دستگاه بخور باعث می‌شود که شما احساس راحتی بیشتری در محیط داخلی خانه خود بکنید.

این خاصیت می‌تواند به شما کمک کند تا برای مقابله با آنفولانزا بهتر عمل کنید و سریع‌تر سلامتی خود را به‌دست آورید و به روال عادی خود بازگردید.

۴- دستگاه‌های مرطوب کننده کمک می‌کنند تا بیماری‌های آینده را از بین ببرند

تا به حال درمورد کارکرد موهای که داخل بینی می‌روید شنیده‌اید؟ موهای ریز داخل بینی شما هستند که از معابر بینی و تنفس شما محافظت می‌کنند، هنگام نفس کشیدن، این موها به جلو و عقب حرکت می‌کنند تا از ورود باکتری‌ها، میکروب‌ها، گرد و غبار و سایر ذرات خارجی در مجاری بینی که احتمال دارد باعث بیماری شما شوند، جلوگیری می‌نمایند.

هنگامی که مجارای تنفسی و بینی شما خشک است، این موها نمی‌‌توانند کار خود را به طور موثری انجام دهند، استفاده از دستگاه بخور باعث می‌شود که مجاری هوای بینی شما مرطوب بماند و به این موهای ریز کمک می‌کند تا باکتری‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرند.

خلاصه

برای متوقف کردن شیوع و گسترش میکروب‌ها و ویروس‌ها از یک مرطوب کننده استفاده کنید، راحت‌تر نفس بکشید، آرامش بیشتری احساس کنید و با خرید دستگاه بخور به سیستم تنفسی کمک کرده و از ابتلا به بیماری‌ها دیگر جلوگیری کنید.

نمونه‌هایی از محصول‌های مرتبط

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.