تاثیر دوچرخه ثابت بر لاغری و چربی سوزی شکم

لاغری با دوچرخه ثابت اسپینینگ

در این مقاله به شرح یک نمونه برنامه چربی سوزی با دوچرخه ثابت ایستاده می‌پردازیم که در آب کردن چربی‌های شکم بسیار موثر است. البته در کنار این برنامه ورزشی، رژیم غذایی کم کالری را نباید فراموش کرد . 

تاثیر دوچرخه ثابت بر لاغری شکم

تمرین با دوچرخه ثابت یک ورزش هوازی است که در کاهش وزن و تناسب اندام نقش مهمی دارد .البته در کنار آن رژیم غذایی کم کالری را فراموش نکنید. انواع دوجرخه ثابت در بازار عرضه می شود. که عبارتند از :

دوچرخه ثابت اسپینینگ

دوچرخه ثابت نشسته

دوچرخه ثابت نشسته پشتی دار ( مبله)

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری کاملا مشهود است و با هر سه نوع دوچرخه ثابت امکان ‌پذیر است . اما دوچرخه ثابت نشسته برای افرادی که نمی‌خواهند فشار زیادی به کمرشان وارد شود توصیه می‌شود و علاوه بر کاهش وزن باعث فرم گرفتن و شکیل شدن عضلات ران و ساق پا می‌شود .ولی چنانچه علاوه بر فرم گیری عضلات پا به‌دنبال استفاده از دوچرخه ثابت برای لاغری شکم هستید حتما از دوچرخه اسپینینگ ( ایستاده ) استفاده کنید . وضعیت نشستن در این دوچرخه ثابت مشابه دوچرخه معمولی است ، بدن کاملا حالت عمودی دارد و عضلات ناحیه شکم کاملا درگیر می‌شود و باعث لاغر شدن و فرم‌گیری عضلات شکم می‌شود . به طور کلی استفاده از دوچرخه ثابت اسپینینگ کالری سوزی بالای در تمام نقاط بدن به‌ویژه در ناحیه شکم دارد.

برای کار با دوچرخه ثابت یک برآورد از حداکثر ضربان قلب قابل تحمل برای شما با توجه به سن و شرایط بدنیتان مهم است.

یک راه آسان برای برآورد حداکثر ضربان قلب استفاده از یک فورمول ساده یعنی کم کردن سن از عدد ۲۲۰ است . مثلا اگر شما ۴۵ سال دارید ، حداکثر ضربان قلبتان ۲۲۰ -۴۵ = ۱۷۵ برآورد می‌شود . چنانچه به دنبال یک ارزیابی دقیق‌تر هستید یک تست سوخت و ساز بدن می‌تواند کمک کننده باشد که در باشگاه‌های حرفه‌ای انجام می‌شود .

داشتن یک برنامه چربی سوزی با دوچرخه ثابت بسیار مهم است. تحقیقات نشان داده است که تمریناتی که تحت عنوان تمرینات با وقفه دوچرخه ثابت نامیده می‌شود در سوزاندن چربی که شامل چربی شکم نیز می‌شود تاثیر چشمگیری دارد.

نحوه انجام تمرینات با وقفه بر روی دوچرخه ثابت  

  • ابتدا تمرین ورزشی خود را با  پدال زدن با مقاومت کم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه به منظور گرم کردن بدن انجام دهید . با این روش صرفا مفاصل بیدار می‌شوند و گردش خون افزایش پیدا می‌کند. هم چنین ضربان قلب هم شروع به افزایش می‌کند ولی نه اینکه به مرز حداکثری برسد.
  • به مدت  ۱ الی ۲ دقیقه با مقاومت بالا و شدید پدال بزنید. به‌نحوی که ضربان قلب شما خیلی زیاد شود تا حدی که نفس کم می‌آورید.حدودا از ۸۰ تا ۹۰ درصد توان بدنی خود استفاده می‌کنید.
  • سپس به مدت ۱ الی ۲ دقیقه به  پدال زدن آسان باز می‌گردید به گونه‌ای که ضربان قلب شما به صورت کنترل شده در می‌آید.در این حالت با ۶۵ درصد از توان بدنی خود پدال می‌زنید و در حین رکاب زدن می‌توانید حرف بزنید.
  • در خاتمه تمرین برای استراحت و سرد کردن بدن به مدت ۳ الی ۵ دقیقه به آرامی رکاب بزنید.

      البته قابل ذکر  است این تمرین با وقفه می‌تواند تنطیمات متفاوتی داشته باشد . مثلا می‌توان فواصل زمانی ۱ الی ۲ دقیق وزش سنگین و سبک که به صورت متناوب تکرار می‌شود را به مدت ۳۰ ثانیه انجام داد. و چناچه می‌خواهید وارد چالش جدیدی شوید، پدال زدن سنگین را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه انجام دهید و به صورت متناوب بین پدال زدن های سنگین به مدت ۲ دقیقه پدال سبک بزنید . 

خرید دوچرخه ثابت ارزان

اگر قصد دوچرخه ثابت ایستاده یا دوچرخه ثابت اسپینینگ دارید، برند پروتئوس که قطعات و موتور آن ساخت تایوان و بسیار با کیفیت است ، و طیف گسترده‌ای از انواع دوچرخه در قیمت‌های مختلف را داراست، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. دو مدل دوچرخه اسپینینگ توصیه می‌شود .

دوجرخه ثابت اسپینینگ پروتئوس sparta z5 با قیمت متوسط  تحمل وزن ۱۵۰ کیلوگرم و بدون صحفه نمایشگر می‌باشد. البته تقریبا اکثر دوچرخه‌های ثابت اسپینیگ فاقد صحفه نمایشگر هستند و رنج قیمت بین ۲ میلیون و ۳ میلیون خورده‌ای دارند.

دوچرخه ثابت اسپینیگ پروتئوس v12  با قیمت بالاتر، تحمل وزن ۱۸۰ کیلوگرم و عملکرد الکترومگنتی و مجهز به صحفه نمایشگر است و جز معدود دوچرخه‌های ثابت ایستاده است که دارای صحفه نمایشگر می‌باشد. البته این امر باعث قیمت بالاتر دستگاه نیز شده است.

شهر سلامت در زمینه فروش اینترنتی دوچرخه ثابت پیشگام بوده و انواع دوچرخه ثابت باشگاهی و خانگی در برندهای معتبر بازار را ارایه می دهد و با رایه لیست قیمت انواع دوچرخه ثابت که کلا به روز شده و رقابتی می باشد و امکان مقایسه برندها و مدل های مختلف شما را در انتخاب بهترین نوع دوچرخه ثابت متناسب با نیاز و بودجه تان یاری می کند.

نمونه‌هایی از محصول‌های مرتبط

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.