فواید بخور سرد و لزوم استفاده از دستگاه بخور

در این مقاله به فواید بخور سرد برای شما و اعضای خانواده تان می پردازیم. آیا داشتن بخور سرد در هر خانه ای ضرورت دارد؟ امروزه اکثر خانواده ها به‌ویژه آن هایی که نوزاد و یا کودک دارند، از بخور سرد استفاده می کنند.

رطوبت در زمستان کاهش می یابد و هوا در این فصل خشک است و استفاده از دستگاه بخور، رطوبت را به هوا برمی گرداند که فواید بسیاری برای شما و خانواده تان دارد. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شده است نشان می دهد، افزایش رطوبت هوا تا ۴۳ درصد یا بیشتر، به طور قابل توجهی توانایی ویروس های موجود در هوا که باعث سرایت سرماخوردگی می شود را کاهش می دهد.

در حقیقت در فضایی با درجه رطوبت پایین، ۷۰ تا ۷۷ درصد از ویروس ها می توانند بیماری را از طریق سرفه انتقال دهند. در حالی که وقتی رطوبت هوا تا ۴۳ درصد افزایش می یابد، این مقدار از ویروس های انتقال دهنده به ۴ درصد کاهش می یابد.

همچنین در تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ در زمینه خواص بخور سرد انجام شده نتایج مشابهی بدست آمده بود، به طوری که رطوبت، سرایت ویروس آنفولانزا را کاهش می دهد.

استفاده از یک دستگاه بخور سرد در فصل پاییز و زمستان می تواند از بروز سرماخوردگی جلوگیری کند. همچنین می تواند باعث شود پوستی لطیف تر و درخشان تر داشته باشید. حتی از وسایل چوبی شما محافظت می کند.

آشنایی با فواید بخور سرد

استفاده از بخور سرد، ریسک سرایت بیماری را کاهش می دهد

زیرا ویروس ها و باکتری ها به راحتی در محیط مرطوب حرکت نمی کنند.

پوست لطیف تر و با طراوت تر

هوای سرد و خشک رطوبت پوست شما را می گیرد، که این خود مشکلات متعددی را سبب می شود که عبارتند از خشکی، پوسته شدن پوست و بالا رفتن سرعت پیری پوست.

از خواص بخور سرد این است که می تواند از این اثرات مخرب پیشگیری کند و پوست شما درخشنده و باطروات تر نگه دارد.

استفاده از بخور سرد و سینوس های راحت

در زمستان گاهی در بینی خود احساس خشکی و گرفتگی می کنید. حتی اگر مبتلا به سرماخوردگی نباشید. هوای زمستان سینوس های شما را خشک می کند و مقاومت شما را در مقابل باکتری ها و ویروس ها کمتر می کند. داشتن بخور در هنگام خواب باعث می شود با بینی و گلوی به مراتب نرم تر و راحت تر بیدار شوید.

تسریع زمان های التیام یافتن

وقتی دچار سرماخوردگی، آنفولانزا و سینوزیت می شوید، استفاده از دستگاه بخور می تواند، سرعت بهبود شما را افزایش دهد. مرطوب نگه داشتن مجاری تنفسی و گلو نیز به بهبودی سریع تر شما کمک می کند. همچنین علایمی مثل سرفه و عطسه را کاهش می دهد.

گیاهان خانگی سالم تر

گیاهان توکسین را که مواد زیان آوری می باشند وقتی گیاه در هوای خشک باشد تولید می کند و گیاهان آسیب می بینند. آیا متوجه شدید خاک آن ها خشک تر از حالت عادی است. یا برگ های آن ها پژمرده و مریض به نظر می رسند. بخور می تواند به سلامت گیاهان خانگی شما کمک کند، که قاعدتا به سلامت شما نیز کمک خواهد کرد.

از وسایل چوبی محافظت می کند

خشکی هوا به وسایل چوبی، درها و گچ بری ها آسیب می رساند و در آن ها شکاف و ترک ایجاد می کند. از دیگر مزایای بخور سرد حفاظت از این وسایل چوبی می باشد.

صدای خروسکی صبح

باعث این امر ورود هوای خشک به تارهای صوتی شماست. بخور در این زمینه کمک کننده است.

کاهش مبلغ قبض برق و گاز شما

می دانستید هوای مرطوب نسبت به هوای خشک گرم تر احساس می شود. بنابراین اگر کمی رطوبت به هوا اضافه کنید، گرم تر به نظر می رسد.

مزایای دستگاه بخور برای نوزادان

بهبود کیفیت خواب ، افزایش میزان دریافت اکسیژن، کاهش تند خویی، جلوگیری از خشکی مجاری تنفسی و … از منافع دستگاه بخور برای کودک و نوزادان است.

دستگاه بخور برای سرما خوردگی

استفاده از بخور و بهبود سرفه: بخور سرد باعث بهبود سرفه های ناشی از آنفولانزا یا سرما خوردگی می شود، اگر کودک شما سرفه میکند مطمئن باشید یکی از راههای بهبود سرفه استفاده دستگاه بخور سرد در محل استراحت کودک یا نوزاد است

همانطور که توضیح داده شد بخور فوایدی زیادی دارد و میتوان رطوبت مورد نیاز را از طریق  انواع دستگاه بخور تامین نمود .دستگاه بخور موجود در بازار به سه دسته تقسیم می شوند. پزشکان برای بهبود خروسک یا کروپ به طور ویژه بخور سرد را توصیه می کنند . برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله تاثیر بخور سرد بر خروسک مراجعه کنید.

ما در شهر سلامت به شما کمک خواهیم کرد که بهترین دستگاه بخور را شناسایی و بتوانید به راحتی با مطالعه ویژگی دستگاه بخور سرد انتخاب درستی داشته باشید.

نمونه‌هایی از محصول‌های مرتبط

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.