چرا دستگاه بخور بخریم

منافع و مزایا استفاده از بخور :

یکی از سوالاتی که برای کاربران همواره مطرح است آن است که اساسا چرا باید دستگاه بخور بخریم؟ پاسخ به این سوال را باید در منافع بی شمار استفاده از در سلامت عمومی، زیبایی پوست و مو و افزایش کیفیت زندگی روزانه پیدا کرد.

یکی از موئلفه های اساسی در شاخص های کیفیت هوا، میزان رطوبت است. طبق تحقیقات انجام شده هوای مرطوب نسبت به هوای خشک برای تنفس بسیار بهتر و موجب طول عمر سیستم تنفسی و کاهش آسیب به آن میگردد . در بسیاری از مناطق جهان هوا از رطوبت بسیار پایینی برخوردار است و رطوبت پایین در زمستان که هوا کاهش دما می یابد و از طرفی با استفاده از وسایل گرم کننده رطوبت محدود آن بیشتر کاهش میبابد حالت بحرانی دارد . بنابراین مرطوب کردن هوا با استفاده از انواع دستگاه های بخور سرد و گرم در مناطق خشک مانند بیشتر سطح کشور ما حائز اهمیت است.

مناقع دستگاه بخور

  • مرطوب کردن مجاری تنفسی و جلوگیری از خشکی آن
  • افزایش انرژی با بالارفتن سطح اکسیژن دریافتی
  • جلوگیری از خشکی و اگزمای پوست
  • کمک به بهبود سرماخوردگی ، برونشیت و آنفولانزا
  • کاهش ضریب انتقال ویرس
  • کمک به کاهش درد های ناشی از حمله های سینوزیت
  • کاهش حمله های آسم
  • بهبود خواب در کودکان و بزرگسالان
  • افزایش کیفیت و شفافیت پوست و مو

چطور با استفاده از دستگاه بخور کیفیت خواب نوزدان بهتر می‌شود ؟

یکی از توصیه‌های که تمام پزشکان پس به دنیا آمدن نوزاد می‌نمایند خرید و استفاده حداقل ۳ ماه از دستگاه بخور سرد در اتاق نوزاد است این توصیه پزشکی سه علت اساس دارد.

اولا: ریه و سیتم تنفسی کودک تازه به دنیا آمده هنوز کامل نیست و هوای خشک باعث فشار به سیستم تنفسی نوزاد میگردد و کلا چون کودک از محیط رحم که مرطوب بوده خارج شده و عادت به هوای خشک بیرون ندارد .

دوما: استفاده از بخور سرد به شدت احتمال انتقال باکتری ها و وبروس ها را کاهش می‌دهد یعنی احتمل سرما خوردگی نوزاد در هفته های اول کودک را پایین می‌آورد .

سوم : خشکی مجاری تنفسی و محیط ساکت و آرم باعث اختلال خواب کودک می‌گردد و مرطوب بودن بینی و دهان نوزدان با هوای بخور باعث تسهیل در تنفس و رسیدن اکسیژن بیشتر به ریه ها می‌گردد.

نوزاد نمیتواند مشکلات خود را با مادر درمیان بگذارد و بگویید چقدر با هوای خشک بخصصوص در زمستان تنفسش را سخت میکند ببنابراین با بی قراری و گریه با مشکل مواجه میگردد بنابرای حتما توصیه میکنیم برای کاهش بی قراری ، بهبود خواب همچنین افزایش سلامت عمومی کودک خود از دستگاه بخور سرد استفاده کنید ضمنا تحقیقات نشان داده است که استفاده از بخور سرد باعث کاهش عصبانیت و خشونت کودکان می‌گردد  توضیحات بیشتر این خصوص را می‌تواند با مطالعه مقاله دستگاه بخور برای نوزادان مطالعه نمایید.

دستگاه بخور التراسونیک چیست و چگونه کار میکند ؟

قرن ها است استفاده از بخور آب به همراه انواع عصاره ها برای درمان در جهان بخصوص شرق و خاورمیانه استفاده میگردد و روش معمول برای ایجاد این نوع بخور استفاده گرما برای بخار کردن آب است که علاوه بر منافع داری معایبی نیز هست که برای رفع این معایب از تکنولوژی التراسونیک استفاده گردیده است ، در حال حاضر سیستم التروسونیک در اکثر دستگاه بخور استفاده میگردد . التراسونیک برمبنای لرزش با سرعت بسیار بالا در حد سرعت صوت است . روش کار بدین شکل است که آب روی صفحه التراسونیک که با سرعت بالا در حال لرزش است به ذرات بسیار ریز خرد میگردد و آنقدر سبک میشود که مانند مه در می آید .

قابلیت یونیزه اسیون :

یکی از قابلیت های که همراه دستگاه بخور به تازگی توسط کمپانی ها مختلف عرضه میشود امکان تولید یون منفی است. یون منفی خواص مثبتی دارد و هوای کوهستان و دریا های آزاد از سطح بالای ااز یون منفی برخوردار است. بخور سرد، مه مانند هنگام خروج از دستگاه توسط ژانراتور تولید یون منفی باردار می‌گردد، ملکولهای بخور سرد دارای بار منفی به شدت چسبنده هستند و به ذرات معلق در هوا چسبیده و با سنگین کردن این ذرات باعث ته نشین شدن ذرات معلق در هوا و پاک شدن هوا میگردند .

رطوبت سنج چیست

رطوبت سنج ابزاری است که به شما این مکان را میدهد تا میزان رطوبت موجود در هو.ا هنگام استفاده از دستگاه بخور بدانید . هرچند دقت این رطوبت سنج و میزان یکنواختی رطوبت در سطح اتاق و محل اندازه گیری جای بحث دارد .

افزایش زیبایی پوست و مو

رطوبت بهینه و آبرسانی به پوست و مو باعث شفافیت و افزایش کییفیت آن میشود ، رطوبت تاثیر شگرفی در زیبایی پوست دارد ، استفاده از بخور صورت باعث پاکسازی و جوان سازی تاثیر زیادی و بسیار معمول است . اگر به دنبال شفافیت پوست و مو ، جوان سازی و کند شدن روند پیر شدن دارید حتما استفاده از بخور را توصیه میکنیم

سرما خوردگی و بخور

مرطوب بودن هوا هنگام درمان سرما خوردگی و خروسک بسیار موثر است ، مرطوب بودن هوا علاوه بر کاهش ضریب انتقال ویروس تا ۶۰ % باعث ایجاد خلط و خروج بهتر ترشعات از سینوزیت میشود . رطوبت مناسب از فشار ریه ها و سیستم تنفسی میکاهد .

کدام دستگاه بخور بهتر است ؟

یکی از سوالاتی که به صورت مداوم از طرف کاربران مطرح میشود آن است که بهترین دستگاه بخور کدام است ما پرسش به پاسخ با معرفی فاکتور های ارزشیابی خرید دستگاه بخور در مقاله بهترین دستگاه بخور معرفی کرده و سعی در ارائه مشاوره درست و تخصصی در ابن باره کرده ایم

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.