چرا دستگاه بخور سرد یا دستگاه بخور سرد گرم بخار نمیدهد ؟

پرسیدن این سوال نشان میدهد ، که یا اصلا دستگاه بخور کار نمیکند و یا حجم بخور خروجی برای کاربر ایجاد رضایت نمیکند .

پاسخ بخش اول : عدم تولید بخور

ابتدا موارد زیر را بررسی بفرمایید

  • دستگاه بخور شما به برق متصل باشد
  • منبع آب آن پر باشد
  • دستگاه روشن باشد ( روشن بودن چراغ LED و یا صفحه کنترل دستگاه )

راه حل عیب یابی :

در بسیاری از دستگاه های بخورها بخصوص دستگاه بخور سرد برای تولید بخور یک سوپاپ تعبیه شده است ، که اگر این سوپاپ در جای خود قرار نگیرد یا گیرکند باعث میشود که بخار تولید نگردد . شما میتوانید با بازی کردن با سوپاپ به رها شدن آن هنگام قرار دادن مخزن کمک نموده و مشکل عدم تولید بخور را رفع کنید . درصورتی که پس از آزاد سازی سوپاپ و اطمینان از روشن بودن دستگاه ،بخور تولید نگردید ، دستگاه را خاموش نموده و با خدمات پس از فروش دستگاه تماس بگیرید .

ردیف

نام برند

آدرس خدمات پس از فروش

شماره تماس

1

EmsiG

شرکت رهروان ایساتیس گستر

تهران ، میدان توحید ، ابتدای خیابان ستارخان ، انتهای کوچه لادن ، پلاک 1

54781000 -021

2

Zyklusmed زیکلاس مد

خیابان فلسطین جنوبی، پایین تر از خیابان جمهوری، پلاک ۲۲

۶۶۴۶۰۸۲۱- 021

3

Beurer

شرکت آرمین درمان

تهران-خیابان کریمخان-خیابان میرزای شیرازی
کوچه 15- شماره14-طبقه دوم

88840971-88864810 -021

4

ALpex

 

تهران  خیابان فلسطین جنوبی پایین تر از جمهوری کوچه لقمان پلاک 13 واحد 3

 ۶۶۴۰۱۰۵۷-021

5

Medesana

شرکت آرا تجهیز الیزه

تهران - شهرک قدس - بلوار خوردین - توحید چهار - پلاک 5 - طبقه اول

 

88569935-021

 

6

Hi-tec

شرکت فاره

تهران – خیابان ولیعصر – بعد از زرتشت – کوچه پزشکپور – شماره 24 – طبقه همکف

88897082– 021

7

EXIR

اکسیر ماهان

تهران – خولیعصر پایین تر از سه راهی جمهوری –کوچه سخنور-پلاک 31 واحد 17

66965613- 021

 

چرا حجم بخور خروجی دستگاه بخور کم است ؟

یکی دیگر از سوالاتی که همواره پس از خرید دستگاه بخور و استفاده از آن ذهن کاربران را متوجه خود مینماید حجم خروجی دستگاه بخور است برای رفع این دغدغه نظر شما را به چند موضوع جلب میکنیم .

1-    در هنگام خرید به حجم خروجی دستگاه بخور که با واحد mm/h میلیمتر بر ساعت توجه نمایید . قطعا حجم بخورخروجی دستگاه های کوچک با توان پایین کمتر است و نمیتوان از آن توقع حجم بخور دستگاه بزرگتر را داشت .

2-    اگر دستگاه را تازه خریداری کرده اید یا مدتی است از آن استفاده ننموده اید ، حداقل 1الی 2 ساعت زمان برای رسیدن به حداکثر خروجی و افزایش حجم بخور، زمان مورد نیاز است . صبور باشید تا دستگاه به حالت نرمال خود دست یابد .

3-    هرچه املاح آب بیشتر باشد باعث رسوب و کاهش حجم بخور میگردد ، بنابراین سعی کنید از آب سبک یا مقطر استفاده نماید .

4-    حتما هر هفته دستگاه خود را سرویس و رسوب زدایی بنمایید برای اینکار روش های مختلفی هست که قطعا در کتابچه راهنما دستگاه به تفضیل بیان شده است . در اینجا به اختصار یکی از روش های متداول را بیان میکنیم :

کمی سرکه به همراه آب به داخل مخزن دستگاه بریزد و درب آن ببنید و به نحوی قرار دهید ، که بر سوپاپ و دریچه خروجی مخزن فشاری وارد نشود و در این حالت دو ساعت آب و سرکه در مخزن بماند ، سپس کمی سرکه بر روی صفحه الترسونیک و مخزن کوچک دستگاه بریزید و آن را با فرچه مخصوص که همراه دستگاه میباشد آرام آرام تمیز کنید . در ادامه آن خشک کرده و آب داخل مخزن را خالی کرده و خوب بشویید و با آب سرد پر نموده و در خارج از خانه و فضای آزاد دستگاه به مدت 2 ساعت روشن کنید و مجددا آب مخزن راخالی کرده و دوباره پر کنید و دستگاه در محل مورد نظر قرار دهید و آز آن استفاده کنید . علت بخار ندادن دستگاه بخور معمولا به دلیل کثیف شدن صفحه التراسونیک است اگر بخار دستگاه در طول استفاده کاهش یافته است و با تمیز کردن دستگاه به روال قبل باز نگشته به خدمات پس از فروش مراجعه نمایید  .

چرا دستگاه بخور صدا میدهد ؟

در همین ابتدا با صراحت کامل باید گفت که دستگاه بخور اصلا بی صدا وجود ندارد ، البته تمامی سازندگان دستگاه بخور سعی در کاهش صدا دستگاه نمودند و تعدادی از مدلها و برندهای محصولاتی ارائه نموده اند تا دستگاه صدای کمتری نسبت به مدلهای مشابه خود داشته باشد ، اما به طور کلی این محصولات بی صدا نیستند . طبق بررسی های صورت گرفته دو نوع صدا باعث شکایت کاربران گردیده است ، یکی صدای شبیه هورت کشیدن آب که ناشی تخلیه آب از مخزن به سمت مخزن کوچک و صفحه التراسونیک وتغذیه آن است ، که بسیار طبیعی است و چاره ای برای کاهش آن معمولا وجود ندارد . صدای دوم ناشی از کارکرد صفحه التراسونیک است که شبیه وزوز کردن است که معمولا در چند ماه اول استفاده کم بوده ولی به مرور زمان و با استفاده بیشتر بر آن افزوده میگردد .

توصیه لازم برای کاهش صدا :

دستگاه در محل محکم و سطح صاف و تراز قرار دهید

آب مخزن را به نحوی پر کنید تا هوای کمتری در آن باشد

دستگاه به موقع سرویس نماید

در دستگاه بخور چه بریزیم؟

بسیاری از کاربران دوست دارند از رایحه های گیاهی برای تقویت خواص بخور مانند رایحه اکالیپتوس استفاده کنند و از دستگاه بخور برای معطرسازی استفاده کنند و این سوال را می پرسند که آیا میتوان در آب دستگاه رایحه ریخت یا خیر جواب بسیار شفاف است ، ریختن هر انسانس در آب دستگاه بخور ممنوع است ، مگر آنکه سازنده در دفترچه راهنما به صراحت اجازه آن را داده باشد . به یاد داشته باشید اگر در آب دستگاه بخوری که سازنده مجوز ریختن رایحه را نداده است رایحه یا هر افزودنی دیگر بریزید ، درصورت خرابی مشمول گارانتی سازنده نخواهد شد .

راه حل چیست : در تعدادی از دستگاه های بخور برای ریختن رایحه محفظه کوچکی  تعبیه شده است  یا در راه خروج بخور محلی برای قرار گرفتن پد معطر وجود دارد بنابراین هنگام خرید دستگاه بخور از فروشنده در خصوص امکان معطر سازی هوا توسط دستگاه سوال نماید .